До края на октомври напълно ще възстановим обема на продажбите, което е добър сигнал за потреблението и състоянието на икономиката. Това заяви Продан Щерев, главен изпълнителен директор на картонажна фабрика "Чайка", в предаването „Бизнес старт“ по Bloomberg TV Bulgaria.
„Чайка“ е свързана до голяма степен с много международни компании и няма как кризата да не се отрази и на нас. Отчетохме спад на продажбите от 10-15 до 20% в продължение на 2 месеца и половина, имаше проблеми и с доставките на някои суровини и материали“.
Продан Щерев обясни, че сега ситуацията продължава да се подобрява и дори компанията му е напът да отчете ръстове.
„В началото на кризата заради пандемията имаше нарушаване на нормалните транспортни цикли. Но в момента няма проблем с доставките и митниците“.
„Не са се появили нови проблеми с работната ръка, но не са се решили и старите проблеми – тези, свързани с висококвалифицирани служители“, каза още главният изпълнителен директор на картонажна фабрика "Чайка".
По думите на Продан Щерев компанията му е успяла да намали разходите си за енергия с 12% благодарение на прилагането на различни енергийноефективни практики в дейността си.
Целия разговор гледайте във видеото на сайта на Bloomberg TV Bulgaria.
Всички гости на предаването "Бизнес старт" гледайте тук.


Откриха 100 метра бракониерски мрежи край Варна
За утре във Варна има обявен жълт код за силен вятър
Разпънаха 100-метрово българско знаме на брега на язовир във Варненско
Пенсионер в Балчик припадна чакайки еврото
Варненската писателка Анна Палазова с номинация за престижна награда
Джон Болтън: Мадуро наистина подправи изборите
Тръмп се усъмни в полезността на НАТО заради напрежението около Гренландия
Constellation Research: AMD, Intel и Nvidia имат различни роли на пазара
Constellation Research: Физическият AI е следващата възможност за трилион долара
„Коледният подарък“ на САЩ за Нигерия: демонстрация на сила с тежки последици
VW и Porsche вкарват 500 000 коли в сервизите си
Най-добрата кола в света - това са претендентите
Продажбите на Nissan в Япония с рекорден срив от 32 години
BYD заложи на груба сила в ултралуксозния сегмент
Ще видим ли Кристиано Роналдо в „Бързи и яростни’’
БСП за Венецуела: Противоречията между държавите се уреждат с дипломация и преговори
Тръмп: Венецуела ще прехвърли 30 до 50 млн. барела петрол на САЩ
Огромно количество стотинки постъпва в банките, хората носят с кофи
Лавров: Политиците в Европа, които разпалват антируска истерия, са обречени
Никол Кидман и Кийт Ърбан са официално разведени след 19 г. брак
преди 5 години еххх, за момент реших че е наш тошо кашона :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар